Fietsland Nederland
Nederland is een echt fietsland. Een kwart van alle verplaatsingen in ons land gaat met de fiets, dat is nergens in de wereld zo hoog. Ons land heeft bovendien meer fietsen dan inwoners. Toch is er ook nog veel te winnen. De helft van alle autoritten is korter dan 7,5 kilometer, en een derde korter dan 5 kilometer. Uit gedragsonderzoek van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat blijkt dat bijna 7 op de 10 intensieve autogebruikers vaker voor korte ritten de fiets zou willen pakken. Het doel van de campagne is bewustzijn vergroten en mensen op een positieve manier stimuleren om voor korte ritjes vaker de fiets te nemen. Dat is goed voor je lijf, voor je portemonnee en voor de natuur.
De uitingen van de campagne zijn te zien op alle landelijke TV-zenders, op de radio, online en buiten. Denk daarbij aan de achterkant van bussen, reclamezuilen en op bushokjes, zowel digitaal als met een grote poster. De Rijksoverheid monitort elk jaar op meerdere momenten of het beoogde effect met de campagne wordt bereikt. Voor gemeenten en werkgeversnetwerken is er campagnemateriaal beschikbaar, zodat ieder er op een eigen manier dit onder de aandacht kan brengen.
Fietsen in Stadskanaal
Naast de uitrol van de campagne Kort Ritje? Da’s zo gefietst! zet Stadskanaal zich ook in op andere manieren om het fietsgebruik te stimuleren zoals met kinderfietsroutes, deelname aan Doortrappen Groningen en fietspadvernieuwing.
In Stadskanaal is de campagne te zien vanaf 3 maart tot en met 17 april en loopt tot en met 2026. In deze campagne zijn eigen inwoners te zien, met hun fiets, op weg naar hun volgende bestemming.
Vaker op de fiets
Het kabinet wil dat meer mensen die dat kunnen de fiets nemen, bijvoorbeeld naar het werk. Voor de provincie Groningen betekent dat concreet: een toename van 20% van het aantal fietskilometers in 2030 (t.o.v. 2017). Om dat mogelijk te maken investeert het kabinet samen met provincies en gemeenten in betere fietsvoorzieningen. In oktober vorig jaar maakte staatssecretaris Heijnen daarom bekend bijna 800 miljoen euro in de fiets te investeren. Denk aan betere stallingen bij stations, meer doorfietsroutes en nieuwe fietsverbindingen om woonwijken beter bereikbaar te maken. Daarnaast werkt het kabinet met provincies en gemeenten aan meer veiligheid voor fietsers in het verkeer. Er komt een meerjarenplan fietsveiligheid en Rijk, provincies en gemeenten doen in heel het land investeringen om drukke plekken of plaatsen waar veel ongevallen plaatsvinden veiliger te maken. Ook zijn er inmiddels in ruim 200 gemeenten programma’s om ouderen die tot op hoge leeftijd willen en kunnen fietsen te helpen dat zo veilig mogelijk te doen.
Meer informatie
Voor meer informatie over de regionale en landelijke campagnes van Kort Ritje? Da’s zo gefietst!, kijk op www.daszogefietst.nl.